Nakladatelství Pavel Maňas - MBP, division of Metal Breath Production

Pavel Maňas - MBP,
a division of Metal Breath Production

Tyršova 753

330 11 Třemošná u Plzně

IČO: 40500888

email: info@metalbreath.cz

 

Knihy nakladatelství distribuuje:

 

KOSMAS, a.s.

Lublaňská 34

120 00 Praha 2

www.kosmas.cz

tel.: 226 519 800

email: objednavky@kosmas.cz

 

 

 

Chcete-li si objednat napřímo nějakou
z našich knih nebo nám chcete něco vzkázat, vyplňte následující formulář a odešlete:

Požadováno

Požadováno

Požadováno

Požadováno

Požadováno

Požadováno

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Požadováno

O vydavatelství Pavel Maňas - Metal Breath Production (MBP):

 

Firma Metal Breath Production byla od svého založení v roce 1991 nezávislým hudebním vydavatelstvím a nakladatelstvím, které vede jeho majitel Pavel Maňas. Do srpna roku 2010 vydalo vydavatelství 16 hudebních titulů
v celkovém nákladu 13.000 ks. Hlavním mottem společnosti bylo nevydávat kvantitativně mnoho hudebního materiálu, zato se jim však plně věnovat. Mezi nejznámější vydané skupiny patřily: SEROTONAL (Velká Británie), CALES, DYING PASSION, PROMISES a SORATH (vše ČR). Vydavatelství bylo zaměřeno především na metalovou hudbu, ale nebránilo se žádným způsobem i jiným hudebním žánrům. Od roku 1990 vydávala firma Metal Breath Production vlastní hudební fanzin Metal Breath, do srpna roku 2012 vyšlo rekordních 54 čísel. Od roku 2002 byl fanzin Metal Breath spojen s distribučním katalogem firmy. Firma měla oficiální distribuce jejích vydaných titulů v ČR, na Slovensku, ve Velké Británii, Irsku a Spojených Státech a dále spolupracovala s mnoha partnery v Evropě, Asii a Severní Americe. Koncem roku 2012 byla činnost hudebního vydavatelství ukončena.


Jako nakladatelství se firma věnuje vydávání knih od roku 2008, prvním vydaným titulem je cestopis Pavla Maňase Střední Amerika – Mezi dvěma oceány. V roce 2015 vyšla druhá publikace - Muzikantské pohádky, autor: Kateřina Maňasová.
A konečně v roce 2017 vyšel třetí titul: Spolky se strašidly, autor: Kateřina Maňasová s ilustracemi Rostislavy Šikové.

V roce 2023 vychází další kniha, tentokráte vynikající cestopis s historickými esejemi Tři chlapi na Safari od Marka Novotného.

© 2015-2023 Pavel Maňas - Metal Breath Production